kuchyň folie Vanilka

MLEJNEK - výroba nábytku

Krouského 475 294 71 Benátky nad Jizerou
+420 777 254 486

Materiály

Materiály používané pro výrobu nábytku můžeme rozčlenit do několika skupin. Liší se od sebe jednak vzhledem, ale také cenou. V následujícím textu, bychom Vás rádi zorientovali při jejich výběru .

lamino (LTD) – z tohoto materiálu jsou obyčejně zhotoveny korpusy skříněk, ale díky široké nabídce moderních dezénů z něj vyrábíme i zajímavá a moderní dvířka kuchyní, jejichž hrany olepujeme 2mm silnou ABS hranou. Lamino se nedá plošně upravit frézováním. Využití – veškerý nábytek.

folie – nejčastější materiál pro výrobu kuchyňských dvířek. Ve skutečnosti se jedná o tzv.MDF desku opatřenou povrchovou folií. Tento materiál se vyznačuje značnou odolností. V nabídce jsou jak folie v dřevodekorech, tak i jednobarevné s matným či lesklým povrchem. V naší firmě používáme dvířkovinu firem Trachea Holešov a Hartman Most. Výrobce nabízí širokou paletu frézování plochy i hran. Použití – kuchyňská a koupelnová dvířka.

lak – jako nosný materiál používáme MDF desku, na jejíž povrch stříkáním nanášíme barvu. Výhodou je široký výběr barev dle vzorníku RAL. Povrch lakovaných dvířek je buď vysokolesklý nebo matný. Využívá se především při tvorbě moderních kuchyní a působí vždy velmi luxusně. Použití rovněž pro bytový a koupelnový nábytek.

masiv – nenahraditelná stálice při realizaci kuchyní. Klasika s nadčasovým designem, která se neokouká a má proto stále širokou oblibu. K dispozici je celá řada dřevin, například dub, buk, smrk, olše a další, v různých tvarech frézování. Též vhodný pro ostatní bytový nábytek.

dýha – dýhu volíme především tehdy, když chceme naše dvířka ozvláštnit nevšedním vzhledem exotických dřevin. Užití nachází především při tvorbě moderních kuchyní. Využívá se také při realizaci dalšího bytového nábytku, jak na korpusy, tak i dvířka. 

alu – aludvířky jsou myšleny hliníkové rámečky, jejichž výplň tvoří nejčastěji sklo z naší široké nabídky. Tato dvířka volíme většinou při výrobě kuchyní moderního, technického stylu, ale dají se velice úspěšně kombinovat se všemi  výše zmíněnými dvířky.  

thermopal – mladý materiál, který získává stále větší oblibu. Je charakteristický především pro svůj vysoký lesk v mnoha barevných odstínech, ale též v dřevodekorech či vzorech „fantazie“. Dvířka jsou vždy zcela plochá, podobně jako u lamina, což je znak vysoce moderní kuchyně. Své uplatnění nachází i v koupelnovém nábytku a moderním bytovém nábytku.

laťovka – masivní „deska“ ze které vyrábíme jak korpusy, tak i dveře bytového nábytku.